Тематична зустріч студентів із представниками обласної державної адміністрації

Згідно Конституції України, місцеві державні адміністрації – провідники внутрішньої політики держави на місцях, які забезпечують її реалізацію, в тому числі й сприяння діяльності органів місцевого самоврядування.

Сферами їх взаємодії з органами місцевого самоврядування є економічні, соціальні, культурні, екологічні, релігійні, національно-побутові та ін. потреби, інтереси та проблеми територіальної громади. Проте, часто реалізація функцій та повноважень місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування відбувається не лише узгодженими діями, а й супроводжується суттєвими суперечностями.

Їх виникнення, як правило, обумовлено двома основними причинами:

1) державні адміністрації одночасно представляють інтереси і держави, і територіальних громад;

2) у нас відсутнє чітке законодавче розмежування функцій, повноважень та механізмів взаємодії місцевих державних адміністрацій і органів місцевого самоврядування.

Часто саме ці обставини породжують компетенційні конфлікти, що знижують ефективність співпраці, перешкоджають ефективному виконанню завдань кожною із сторін: і місцевих державних адміністрацій, і органів місцевого самоврядування (найбільш яскравий приклад – проблема сміттєзвалищ. Їх вирішення передбачає започаткована адміністративно-територіальна реформа та децентралізація влади.

Вивчаючи дисципліну «Державне та регіональне управління» студенти гр. БМ-21 провели ряд тематичних зустрічей в органах публічного управління, які допомогли їм зрозуміти процеси управління в органах влади та реальну ситуацію в області й місті.

В обласній державній адміністрації за участі Ивана Крисака – першого заступника голови ОДА, Володимира Харченко – начальника управління містобудування та архітектури, Онищук Наталі Олегівни – начальника управління економічної стратегії та прогнозування департаменту економічного розвитку і торгівлі, Чорного Ігора Володимировича – начальника відділу сімї та молоді було обговорено сучасні підходи та проблеми регіонального управління в нашій області в контексті децентралізації влади».

Зокрема, мова йшла про Стратегію та Програму соціально-економічного розвитку Тернопільщини до 2020 року та на поточний 2017 рік; про етапи і проблеми децентралізації влади та діяльність ОДА зі сприяння розвитку місцевого самоврядування; про молодіжну політику і перспективи молоді в області; про організаційно-кадрову роботу в ОДА та розвиток електронного врядування (див. фото: 1) перед входом до Тернопільської обласної державної адміністрації; 2) фото на згадку в залі засідань обласної Ради).

Ще одна цікава зустріч студентів відбулася у новоствореному (за підтримки ЄС) Тернопільському відокремленому підрозділі установи Центр розвитку місцевого самоврядування на запрошення його директора – Віктора Литвинчука. Студенти, які брали участь у виборах територіальних громад області, ділилися враженнями, задавали запитання, оглянули орієнтовну Карту Тернопільщини, якою вона стане через два роки, після завершення процесу адміністративного реформування (Фото 3,4).