Навчальний тренінг «Розробка та впровадження проектів розвитку»

24-25 квітня 2018 року на базі Тернопільського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» відбувся навчальний тренінг «Розробка та впровадження проектів розвитку».

Тренерами цього цікавого заходу були радник з розробки та впровадження проектів Програми «U-LEAD з Європою» В’ячеслав Топоров та радник з питань моніторингу проектів регіонального розвитку Наталія Лукашенко.

Програма “U-LEAD з Європою” фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

На тренінгу були розглянуті такі питання: Що таке проект розвитку громади? Як написати успішну проектну пропозицію? Які є типи проектів? Як застосовувати стратегічний підхід до визначення ідей для проектів місцевого розвитку? Хто і кому дає гроші на реалізацію проектів? А також про інші важливі аспекти, які потрібно враховувати під час їх написання.

Учасниками навчального семінару від ТНТУ ім. Івана Пулюя були завідувач кафедри менеджменту у виробничій сфері Наталія Кирич та старший викладач кафедри менеджменту інноваційної діяльності та підприємництва Роман Шерстюк.

У навчальному семінарі взяли участь близько 30 представників різних структурних підрозділів обласної адміністрації, міської ради, об’єднаних територіальних громад. Проведення навчання було цікавим та пов’язаним із практичним вирішенням проблемних ситуацій. Учасники тренінгу отримали загальне розуміння проектного циклу, а також опанували методику розробки проектів, побудову їхньої логіки та структури.