Ключові фактори успіху в започаткуванні власної справи

1 березня 2018 року відбулася зустріч учнів 11-А класу з д. е. н. професором кафедри «Менеджменту у виробничій сфері» Сороківською Оленою Анатоліївною на тему: «Ключові фактори успіху в започаткуванні власної справи». Пані Олена розпочала розмову з притчі «Дорога до моря» (http://www.blag.org.ua/2pritchi/2011_4_35.html),  а потім запропонувала випускникам написати 3 риси характеру, які, на їх думку, допоможуть їм досягти мети і вибрати свою дорогу до моря.

Основна увага приділялася дуже важливому питанню: «Як не викинути власну ідею на смітник», де було зруйновано 5 основних стереотипів, що перешкоджають у започаткуванні власної справи. Пані Олена наочно продемонструвала хибність даних стереотипів на прикладах історій життя та успіху Уолта Діснея, Леві Страуса, Марка Цукерберга, Біла Гейтса, Уоррена Баффета.

Особливу увагу звернула на Правила життя, які надрукував у 1999 році Біл Гейтс в книзі «Бізнес зі швидкістю думки», яка стала світовим бестселлером (http://www.aratta-ukraine.com/text_ua.php?id=2331)

Правило 1
Життя несправедливе і доведеться з цим змиритися!
Правило 2
Світу начхати на твою самооцінку. Життя вимагатиме владнати справу ДО ТОГО, як ти почуватимешся впевнено.
Правило 3
Ти не отримуватимеш $60 000 в рік одразу після школи. Ти не станеш віце-президентом фірми із супутниковим телефоном в авто доки не заробиш на них.
Правило 4
Гадаєш, викладач дуже вимогливо до тебе ставиться? Зачейкайте із судженнями, доки у тебе з’явиться начальник.
Правило 5
Смажити подавати гамбургери для тебе нижче гідності? Твої дідусь і бабуся вважали інакше. Для них смажити гамбургери було можливістю зачепитися у цьому житті.
Правило 6
Якщо ти потрапив у халепу, не звинувачуй у цьому своїх батьків і не скигли: а вчись на помилках!
Правило 7
Батьки не завжди були такими нудними, якими вони тобі здаються тепер. До твого народження твої батьки були веселими і легкими у спілкуванні. Вони перетворилися на зануд, коли оплачували твої рахунки, прали тобі одяг і намагалися прищепити тобі гарні звички. Тому спочатку прибери у своїй кімнаті і вичисти туалет, перш ніж почнеш їх повчати.
Правило 8
Твоя школа скасувала поділ учнів на лідерів і невдах, однак життя такий поділ не скасовувало. Можливо, у вашій школі взагалі не залишилось невдах, але тільки не в житті. У деяких школах не ставлять погані оцінки і дають школярам стільки спроб, скільки їм потрібно, щоб відповісти правильно. Однак в житті усе інакше.
Правило 9
Життя не поділяється на семестри. Ти не матимеш літніх канікул, а твій начальник не чекатиме, доки ти ЗНАЙДЕШ СЕБЕ. Ти це робитимеш у свій вільний час.
Правило 10
Телебачення не відображає СПРАВЖНЬОГО життя. У реальному житті у вас не вийде цілий день сидіти в кафе і теревенити з друзями. Більше часу ви проводитимете за робочим столом.
Правило 11
Будь товариським і ввічливим з “ботаніками” та зубріями. Цілком ймовірно, що згодом ти працюватимеш на одного з них.

А, наостанок, випускникам було запропоновано скласти міні-проект «Власна справа», де повинні були задуматися над своїми бізнес-ідеями і накреслити схему їх втілення у життя.

Зустріч пройшла у формі активного діалогу, співпраці та взаєморозуміння.

Окрема подяка пані Олені Сороківській за організацію циклу лекцій, тренінгів, практичних занять викладачами ТНТУ ім. І. Пулюя для учнів 8-11 класів нашої школи.