Міжнародні проекти

startupУчасть у міжнародних проектах працівниківerasmus
кафедри менеджменту у виробничій сфері

Працівники кафедри менеджменту у виробничій сфері Мосій О.Б., Кужда Т.І. та Сороківська О.А. на даний час є виконавцями двох міжнародних грантових проектів  «Екологічно відповідальний бізнес: дослідження та впровадження європейської практики» та «Міжуніверситетські стартап- центри для розвитку та підтримки студентських інновацій».

333Проект «Екологічно відповідальний бізнес: дослідження та впровадження європейської практики» спрямований на налагодження співпраці з європейськими організаціями з метою обміну передовою інформацією щодо впровадження концепції екологічно-відповідального бізнесу. У межах проекту здійснюється розробка та впровадження освітніх програм і тренінгів, метою яких є підвищення рівня екологічної культури суспільства та регіональних підприємств. Проект є інструментом взаємодії суспільної спільноти, урядових структур та освітніх організацій регіону.

sucsidВпровадження концепції екологічно відповідального бізнесу допоможе українськими компаніями створити нові ринки в Україні та за її межами, вирішити соціальні та екологічні проблеми, покращити доступ компаній з українським капіталом до міжнародних ринків, підвищити капіталізацію українських підприємств та забезпечити сталий розвиток України загалом.

222Для досягнення сталого розвитку країни екологічна відповідальність бізнесу має бути не поодинокими випадками, а життєвою філософією для суспільства, підприємств та уряду.

Концепція екологічної відповідальності дає можливість:

  • Бізнесу – забезпечити низку конкурентних переваг для компанії, впровадити ресурсоощадливі технології, підвищити ефективність процесів прийняття рішень та управління ризиками, здійснити економію операційних витрат, забезпечити зростання продуктивності праці та якості продукції, зміцнити репутацію, підвищити рівень лояльності споживачів.
  • Суспільству – забезпечити підвищення рівня життя громадян, рівня екологічної безпеки, ефективності і бережливого використання природних ресурсів, сприяти співпраці бізнесу з місцевою спільнотою.
  • Державі – здійснювати розбудову партнерства між приватним та державним секторами в межах реалізації загальнодержавних та регіональних стратегій соціально-економічного розвитку (зокрема, стратегії енергозбереження, інноваційного розвитку тощо).

tempus

Проект «Міжуніверситетські стартап-центри для розвитку та підтримки студентських інновацій» спрямований на створення середовища, що стимулює розвиток бізнесу та реалізацію студентських інновацій.

Діяльність Стартап-центрів спрямована на стимулювання креативності, підтримку студентів на шляху перетворення власної бізнес-ідеї в життєздатний бізнес-проект і далі − у стабільне та успішне підприємство.

Основними завданнями проекту є:

  • сприяти створенню та подальшої реалізації Стартап проектів у процесі навчання студентів і слухачів;
  • забезпечити практично-орієнтоване навчання студентів для підготовки та реалізації ними Стартап проектів;
  • підвищити особисту підприємницьку ефективність і вмотивованість студентів для забезпечення зростання бізнес-активності в регіоні.

У межах проекту було проведено ряд тренінгів та міжнародних семінарів, де студенти мали можливість:

  • освоїти знання з основ підприємницької діяльності;
  • отримати кваліфіковану допомогу у процесі впровадження інноваційні ідеї та реалізації власних лідерських здібностей;
  • сформувати бізнес-план розвитку власного проекту та донести до інших зацікавлених людей суть бізнес-ідеї.

У проекті беруть участь представники восьми європейських країн:  Франції, Великобританії, Португалії, Швеції, Фінляндії, Молдови, Білорусії та викладачі і студенти п’яти українських вузів.