Перший урок школи юного менеджера у школі-медичному ліцеї № 15 для учнів 11 класів

 

12 листопада відбувся перший урок викладачів кафедри менеджменту у виробничій сфері ТНТУ імені Івана Пулюя в Тернопільській загальноосвітній школі-медичному ліцеї № 15 для учнів 11 класів. Було проведено заняття на тему «Тайм-менеджмент», лектором якого була доцент кафедри Юрик Наталія Євгенівна.

Короткий вступний виступ лектора на початку уроку швидко переріс у розмову-діалог та полемічну бесіду з учнями. Такий дискусійний метод проведення уроку вразив не тільки учнів, але й вчителів, які також були присутні на уроці. Учні навчилися  формувати особистий робочий план на день, визначати бюджет часу та раціонально його використовувати. Підсумовуючи результати уроку викдадач відмітила самих активних та вислухала, тих учнів, які висловили свої думки про отриману інформацію.

Школа юного менеджера 2018

Школа нових можливостей у ТНТУ відкрила двері для тернопільських школярів

8 листопада відбулося перше заняття «Школи юного менеджера», слухачами якої стали учні 9 та 10 класів тернопільських шкіл № 3, 5, 9, 14, 18, 22, 26, 28. Хлопці і дівчата, які в майбутньому мріють збудувати успішну кар’єру менеджера, обрали навчання у школі, щоб краще ознайомитися з особливостями професії менеджера, а також навчальним процесом у вищому навчальному закладі.

Із успішним стартом слухачів привітали завідувач кафедри менеджменту у виробничій сфері Кирич Наталія Богданівна, декан факультету економіки та менеджменту Ціх Галина Володимирівна, студент 1 курсу гр. БМ-11 Кухарський Давид, студентка гр. БМ-41Філик Настя, а також випускники минулорічної «Школи юного менеджера» Шведа Тарас і Олійник Максим. Керівник та куратор «Школи юного менеджера» доцент Юрик Наталія Євгенівна ознайомила слухачів з подальшими планами та перспективами діяльності школи.

Було проведено перше ознайомче лекційне заняття на тему «Школа юного менеджера – школа нових можливостей». При допомозі студентів гр. БМ41, БМс42 слухачі школи також мали змогу зареєструватися в системі ATutor на курс «Школи юного менеджера».

Бажаємо юним менеджерам та викладацькому складу «Школи юного менеджера» успішного навчання та нових творчих досягнень!

Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE)

Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) передбачає формування Консорціуму українських освітніх закладів, що включає понад 40 освітніх установ з різних областей України, серед яких і Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. Метою консорціуму є спільна робота над формуванням освітніх стандартів для підготовки фахівців сфери державного управління і місцевого самоврядування України та підвищення якості навчання в цій сфері.

У рамках Консорціуму освітніх установ для поліпшення спроможності системи освіти у сфері публічного адміністрування та проекту DOBRE представники університету Наталія Кирич, Марія Рудакевич, Ольга Мосій, Олена Сороківська та Наталія Шведа взяли участь у навчальних семінарах для представників ВНЗ-членів Консорціуму, що проводилися в квітні у м.Тернополі, у травні і червні в Києві та вересні в Тернополі на базі Тернопільського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Семінари було проведено експертами Малопольської школи публічного адміністрування (м. Краків, Польща). Лекційні та практичні курси викладали Марчін Завіцкі — доктор габілітований за науковим напрямком «Публічна політика», доктор економічних наук, ад’юнкт кафедри публічного адміністрування Краківського економічного університету; Міхав Кудвач — доктор економічних наук, ад’юнкт кафедри економіки і публічного адміністрування Краківського економічного університету та Роман Жебчук — доктор філософії (економічні науки), інтерн кафедри економіки і публічного адміністрування Краківського економічного університету, координатор польсько-української співпраці в програмі DOBRE.

За результатами проведення семінарів учасники отримали сертифікати підвищення кваліфікації від Малопольської школи публічного адміністрування.

Урочисте вручення сертифікатів випускникам «Школи юного менеджера» 2018

31 травня на кафедрі менеджменту у виробничій сфері відбулося урочисте вручення сертифікатів випускникам навчальних підготовчих курсів «Школи юного менеджера» 2018 року – Вівчаровському Максиму, Давідчук Інні, Оверко Наталії, Курочка Сергію, Сивук Софії, Зіник Юлії, Шведі Тарасу. Звучали слова привітання від завідувача кафедри проф. Кирич Наталії Богданівни та викладачів – Юрик Н.Є.,  Кужди Т.І., Зяйлик М.Ф.

Ця подія співпала з святкування Дня факультету ФЕМ, тому випускники школи мали нагоду не тільки ознайомитися з кафедрами нашого факультету, навчальними аудиторіями, комп’ютерними класами, які знаходяться у корпусі №7, що на «Ватрі»,  але й відвідати  святкову програму «Феєрія ФЕМ» в ОМЦ «Політехнік».

Випускники поділилися своїми враженнями та планами на майбутнє, висловили подяку викладацькому складу за цікаві та змістовні лекційні заняття. Також вони виявили бажання продовжити навчання у «Школі юного менеджера».

Така подія є урочистою не тільки для викладачів кафедри, але й для самих школярів, адже це є першим і вагомим кроком до їх майбутнього вибору професії та ознайомлення з дорослим студентським життям.

Представники кафедри менеджменту у виробничій сфері взяли участь у семінарах з питань формування освітніх стандартів для підготовки фахівців сфери державного управління і місцевого самоврядування.

Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)«Децентралізація приносить кращі результати та ефективність»(DOBRE) передбачає формування Консорціуму українських освітніх закладів, що включає понад 40 освітніх установ з різних областей України, в тому числі і ТНТУ ім. І. Пулюя. Метою консорціуму є спільна робота над формування освітніх стандартів для підготовки фахівців сфери державного управління і місцевого самоврядування України та підвищення якості навчання в цій сфері. В рамках наступного етапу реалізації даного проекту проведено два навчальних семінари в травні-червні 2018 року в м. Києві, в яких взяли участь представники кадри менеджменту у виробничій сфері к.е.н., доц. Шведа Наталія Михайлівна та д.держ.упр., проф. Рудакевич Марія Іванівна

Перший з таких семінарів проведено з 30 травня по 1 червня 2018 року. В ході заходу здійснено:

  1. Обговорення світових тенденцій розвитку системи післядипломної освіти для фахівців місцевого самоврядування і державного управління, її ролі в процесах реформування.
  2. Вивчення польського досвіду створення та реалізації програм післядипломної освіти.
  3. розробка програм післядипломної освіти сфери публічного адміністрування із врахуванням європейського досвіду професійного підвищення кваліфікації та українських реалій.

Другий семінар проведено 13-15 червня 2018 року. В рамках заходу здійснено вивчення європейської практики та обговорення актуальних проблем створення навчальних програм для освітніх рівнів «бакалавр» та «магістр» у сфері публічного адміністрування.

Дистанційне складання екзамену з фаху

13 червня 2018 року на базі кафедри менеджменту у виробничій сфері Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя було проведено дистанційне складання екзамену з фаху здобувача групи БМдн-41 Кучерепа Уляна Богданівна, яка на даний час проживає у Сполучених Штатах Америки та навчався дистанційно.

Відповіді здобувача оцінювала комісія на чолі з головою Дубчаком Олександром Ярославовичем, Директор ТОВ «Елемент Трейд». До складу комісії увійшли: Гарматюк О.О. – к.е.н., доц. кафедри менеджменту у виробничій сфері, заступник декана ФЕМ; Галущак М. П. – к.т.н., доц. кафедри менеджменту у виробничій сфері; Шведа Н.М. – к.е.н., доц. кафедри менеджменту у виробничій сфері; Зяйлик М.Ф. – к.е.н., доц. кафедри менеджменту у виробничій сфері.

Складання іспиту проводилося віддалено через Інтернет з використанням програми Skype. По завершенні підготовки студентка відповіла на запитання членів комісії та присутніх.

За результатами складання екзамену з фаху Кучерепа Уляна отримала оцінку «добре», їй присвоєно професійну кваліфікацію «Менеджер (управитель) підприємств, установ, організацій і їх структурних підрозділів» та освітній ступінь бакалавр за спеціальністю 073 «Менеджмент».

Екскурсія на ПрАТ «Тернопільський молокозавод» (ТМ «Молокія»)

23 травня 2018 року студенти третього курсу кафедри менеджменту у виробничій сфері відвідали

23 травня 2018 року студенти третього курсу кафедри менеджменту у виробничій сфері відвідали ПрАТ «Тернопільський молокозавод» (ТМ «Молокія») під керівництвом доцента кафедри Зяйлик М. Ф.

Зустріли студентів працівники відділу маркетингу дуже привітно, перед тим як ознайомитись з діяльністю підприємства, була проведена дегустація молочної продукції  ТМ «Молокія». Потім студенти ознайомилися із виробничим процесом та новим, автоматизованим обладнанням на підприємстві. Також мали змогу спостерігати за процесом розливу продукції,  її пакуванням та маркуванням.

Хочеться відзначити, що ТМ “Молокія” на даний час зуміла увійти до топ-10 виробників цільномолочної продукції України, топ-5 виробників молока та є №1 у Західній Україні.

Студенти залишились задоволені екскурсією та отримали нові знання у сфері менеджменту, маркетингу, виробництва та збуту.

під керівництвом доцента кафедри Зяйлик М. Ф.

Зустріли студентів працівники відділу маркетингу дуже привітно, перед тим як ознайомитись з діяльністю підприємства, була проведена дегустація молочної продукції  ТМ «Молокія». Потім студенти ознайомилися із виробничим процесом та новим, автоматизованим обладнанням на підприємстві. Також мали змогу спостерігати за процесом розливу продукції,  її пакуванням та маркуванням.

Хочеться відзначити, що ТМ “Молокія” на даний час зуміла увійти до топ-10 виробників цільномолочної продукції України, топ-5 виробників молока та є №1 у Західній Україні.

Студенти залишились задоволені екскурсією та отримали нові знання у сфері менеджменту, маркетингу, виробництва та збуту.

Вперше в Україні олімпіада зі спеціальності “Публічне управління та адміністрування”

Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 06.12.2017 р. № 1572 «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади», 28-30 березня вперше в Україні відбулася Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальності “Публічне управління та адміністрування” на базі Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”.

Наш університет представляли Галяберда Андрій та Кузів Яна – студенти п’ятого курсу спеціальності Публічне управління та адміністрування. Олімпіада проходила в два тури. Студенти мали нагоду показати свої знання, розв’язуючи тестові завдання, а також виконуючи творчу роботу.

Вітаємо наших першопрохідців, особливо Андрія Галяберду, який здобув перемогу в номінації «За знання теорії та практики публічного адміністрування», бажаємо їм подальших наукових здобутків у співпраці з викладачами університету.

Участь у всеукраїнській олімпіаді з менеджменту

25-27 квітня 2018 р. студенти кафедри менеджменту у виробничій сфері ТНТУ взяли участь у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Менеджмент організацій і адміністрування», який відбувався на базі Тернопільського національного економічного університету.

Олімпіада проходила у два етапи:

  • Теоретичний тур, який включав тестові завдання;
  • Практичний тур – у якому учасникам потрібно було вирішити розрахунково-аналітичні завдання.

Отож, студенти нашої кафедри Черниш Ольга Володимирівна та Цимбаляк Світлана Дмитрівна посіли відповідно 5 місце з 50 можливих та 6 місце з 61 можливого, їм було вручено сертифікати.

Вітаємо їх з хорошим результатом і бажаємо успіхів, подальших наукових здобутків та підкорення нових вершин.

Екологічні проблеми в Україні та їх наслідки

      18 травня 2018 року урок географії в 9-В класі провела д. е. н., професор кафедри «Менеджмент у виробничій сфері» ТНТУ ім. І. Пулюя Сороківська  Олена Анатоліївна.

На уроці були розглянуті важливі для України екологічні проблеми: вирубування лісів, будівництво ГЕС на Дністрі, забруднення ґрунтів пестицидами і гербіцидами, браконьєрство, зникнення бджіл. Пані Олена ознайомила учнів із міжнародними та українськими екологічними організаціями та їх діяльністю, з еко-сайтами, на яких можна отримати багато цінної інформації («Природа України», «Промислова екологія», «Бюро екологічних розслідувань»)

На завершення уроку була проведена ділова гра, в ході якої учні вжилися в ролі певних тварин і визначили, чим вони корисні для природи і встановили при яких екологічних проблемах їм загрожує найбільша небезпека зникнення.

І як підсумок, учні взяли участь у роботі різних громадських екологічних організацій і визначили, що безпосередньо вони можуть зробити для довкілля.

Головний висновок уроку полягав у тому, що екологічна культура починається із себе і, що екологічні проблеми можна вирішувати тільки спільними зусиллями.