Урочисте вручення сертифікатів випускникам «Школи юного менеджера» 2018

31 травня на кафедрі менеджменту у виробничій сфері відбулося урочисте вручення сертифікатів випускникам навчальних підготовчих курсів «Школи юного менеджера» 2018 року – Вівчаровському Максиму, Давідчук Інні, Оверко Наталії, Курочка Сергію, Сивук Софії, Зіник Юлії, Шведі Тарасу. Звучали слова привітання від завідувача кафедри проф. Кирич Наталії Богданівни та викладачів – Юрик Н.Є.,  Кужди Т.І., Зяйлик М.Ф.

Ця подія співпала з святкування Дня факультету ФЕМ, тому випускники школи мали нагоду не тільки ознайомитися з кафедрами нашого факультету, навчальними аудиторіями, комп’ютерними класами, які знаходяться у корпусі №7, що на «Ватрі»,  але й відвідати  святкову програму «Феєрія ФЕМ» в ОМЦ «Політехнік».

Випускники поділилися своїми враженнями та планами на майбутнє, висловили подяку викладацькому складу за цікаві та змістовні лекційні заняття. Також вони виявили бажання продовжити навчання у «Школі юного менеджера».

Така подія є урочистою не тільки для викладачів кафедри, але й для самих школярів, адже це є першим і вагомим кроком до їх майбутнього вибору професії та ознайомлення з дорослим студентським життям.

Представники кафедри менеджменту у виробничій сфері взяли участь у семінарах з питань формування освітніх стандартів для підготовки фахівців сфери державного управління і місцевого самоврядування.

Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)«Децентралізація приносить кращі результати та ефективність»(DOBRE) передбачає формування Консорціуму українських освітніх закладів, що включає понад 40 освітніх установ з різних областей України, в тому числі і ТНТУ ім. І. Пулюя. Метою консорціуму є спільна робота над формування освітніх стандартів для підготовки фахівців сфери державного управління і місцевого самоврядування України та підвищення якості навчання в цій сфері. В рамках наступного етапу реалізації даного проекту проведено два навчальних семінари в травні-червні 2018 року в м. Києві, в яких взяли участь представники кадри менеджменту у виробничій сфері к.е.н., доц. Шведа Наталія Михайлівна та д.держ.упр., проф. Рудакевич Марія Іванівна

Перший з таких семінарів проведено з 30 травня по 1 червня 2018 року. В ході заходу здійснено:

  1. Обговорення світових тенденцій розвитку системи післядипломної освіти для фахівців місцевого самоврядування і державного управління, її ролі в процесах реформування.
  2. Вивчення польського досвіду створення та реалізації програм післядипломної освіти.
  3. розробка програм післядипломної освіти сфери публічного адміністрування із врахуванням європейського досвіду професійного підвищення кваліфікації та українських реалій.

Другий семінар проведено 13-15 червня 2018 року. В рамках заходу здійснено вивчення європейської практики та обговорення актуальних проблем створення навчальних програм для освітніх рівнів «бакалавр» та «магістр» у сфері публічного адміністрування.

Дистанційне складання екзамену з фаху

13 червня 2018 року на базі кафедри менеджменту у виробничій сфері Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя було проведено дистанційне складання екзамену з фаху здобувача групи БМдн-41 Кучерепа Уляна Богданівна, яка на даний час проживає у Сполучених Штатах Америки та навчався дистанційно.

Відповіді здобувача оцінювала комісія на чолі з головою Дубчаком Олександром Ярославовичем, Директор ТОВ «Елемент Трейд». До складу комісії увійшли: Гарматюк О.О. – к.е.н., доц. кафедри менеджменту у виробничій сфері, заступник декана ФЕМ; Галущак М. П. – к.т.н., доц. кафедри менеджменту у виробничій сфері; Шведа Н.М. – к.е.н., доц. кафедри менеджменту у виробничій сфері; Зяйлик М.Ф. – к.е.н., доц. кафедри менеджменту у виробничій сфері.

Складання іспиту проводилося віддалено через Інтернет з використанням програми Skype. По завершенні підготовки студентка відповіла на запитання членів комісії та присутніх.

За результатами складання екзамену з фаху Кучерепа Уляна отримала оцінку «добре», їй присвоєно професійну кваліфікацію «Менеджер (управитель) підприємств, установ, організацій і їх структурних підрозділів» та освітній ступінь бакалавр за спеціальністю 073 «Менеджмент».

Екскурсія на ПрАТ «Тернопільський молокозавод» (ТМ «Молокія»)

23 травня 2018 року студенти третього курсу кафедри менеджменту у виробничій сфері відвідали

23 травня 2018 року студенти третього курсу кафедри менеджменту у виробничій сфері відвідали ПрАТ «Тернопільський молокозавод» (ТМ «Молокія») під керівництвом доцента кафедри Зяйлик М. Ф.

Зустріли студентів працівники відділу маркетингу дуже привітно, перед тим як ознайомитись з діяльністю підприємства, була проведена дегустація молочної продукції  ТМ «Молокія». Потім студенти ознайомилися із виробничим процесом та новим, автоматизованим обладнанням на підприємстві. Також мали змогу спостерігати за процесом розливу продукції,  її пакуванням та маркуванням.

Хочеться відзначити, що ТМ “Молокія” на даний час зуміла увійти до топ-10 виробників цільномолочної продукції України, топ-5 виробників молока та є №1 у Західній Україні.

Студенти залишились задоволені екскурсією та отримали нові знання у сфері менеджменту, маркетингу, виробництва та збуту.

під керівництвом доцента кафедри Зяйлик М. Ф.

Зустріли студентів працівники відділу маркетингу дуже привітно, перед тим як ознайомитись з діяльністю підприємства, була проведена дегустація молочної продукції  ТМ «Молокія». Потім студенти ознайомилися із виробничим процесом та новим, автоматизованим обладнанням на підприємстві. Також мали змогу спостерігати за процесом розливу продукції,  її пакуванням та маркуванням.

Хочеться відзначити, що ТМ “Молокія” на даний час зуміла увійти до топ-10 виробників цільномолочної продукції України, топ-5 виробників молока та є №1 у Західній Україні.

Студенти залишились задоволені екскурсією та отримали нові знання у сфері менеджменту, маркетингу, виробництва та збуту.

Вперше в Україні олімпіада зі спеціальності “Публічне управління та адміністрування”

Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 06.12.2017 р. № 1572 «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади», 28-30 березня вперше в Україні відбулася Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальності “Публічне управління та адміністрування” на базі Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”.

Наш університет представляли Галяберда Андрій та Кузів Яна – студенти п’ятого курсу спеціальності Публічне управління та адміністрування. Олімпіада проходила в два тури. Студенти мали нагоду показати свої знання, розв’язуючи тестові завдання, а також виконуючи творчу роботу.

Вітаємо наших першопрохідців, особливо Андрія Галяберду, який здобув перемогу в номінації «За знання теорії та практики публічного адміністрування», бажаємо їм подальших наукових здобутків у співпраці з викладачами університету.

Участь у всеукраїнській олімпіаді з менеджменту

25-27 квітня 2018 р. студенти кафедри менеджменту у виробничій сфері ТНТУ взяли участь у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Менеджмент організацій і адміністрування», який відбувався на базі Тернопільського національного економічного університету.

Олімпіада проходила у два етапи:

  • Теоретичний тур, який включав тестові завдання;
  • Практичний тур – у якому учасникам потрібно було вирішити розрахунково-аналітичні завдання.

Отож, студенти нашої кафедри Черниш Ольга Володимирівна та Цимбаляк Світлана Дмитрівна посіли відповідно 5 місце з 50 можливих та 6 місце з 61 можливого, їм було вручено сертифікати.

Вітаємо їх з хорошим результатом і бажаємо успіхів, подальших наукових здобутків та підкорення нових вершин.

Екологічні проблеми в Україні та їх наслідки

      18 травня 2018 року урок географії в 9-В класі провела д. е. н., професор кафедри «Менеджмент у виробничій сфері» ТНТУ ім. І. Пулюя Сороківська  Олена Анатоліївна.

На уроці були розглянуті важливі для України екологічні проблеми: вирубування лісів, будівництво ГЕС на Дністрі, забруднення ґрунтів пестицидами і гербіцидами, браконьєрство, зникнення бджіл. Пані Олена ознайомила учнів із міжнародними та українськими екологічними організаціями та їх діяльністю, з еко-сайтами, на яких можна отримати багато цінної інформації («Природа України», «Промислова екологія», «Бюро екологічних розслідувань»)

На завершення уроку була проведена ділова гра, в ході якої учні вжилися в ролі певних тварин і визначили, чим вони корисні для природи і встановили при яких екологічних проблемах їм загрожує найбільша небезпека зникнення.

І як підсумок, учні взяли участь у роботі різних громадських екологічних організацій і визначили, що безпосередньо вони можуть зробити для довкілля.

Головний висновок уроку полягав у тому, що екологічна культура починається із себе і, що екологічні проблеми можна вирішувати тільки спільними зусиллями.

Екскурсія на Львівську пивоварню

10 травня  студенти груп БМ-31 та БМс-32, під керівництвом доцента  кафедри менеджменту у виробничій сфері Зяйлик М.Ф., відвідали культурну столицю України – Львів. Студенти побували на Львівській пивоварні, відвідали музейно-культурний комплекс пивної історії «Львіварні». Там, вони дізнались історію заснування, етапи розвитку та зростання Львівського пивного заводу. Відвідавши музей, вони відчули всю атмосферу клопіткої праці, яка створювалась десятками років. Музей надзвичайно цікавий, на його території присутні різноманітні антикварні речі, велика кількість постерів, плакатів, карт а також фігура відомого Роберта Домса, проте найголовніша роль належить Левові, який знаходиться в самому центрі приміщення. Його образ демонструє всю красу і могутність Львова.

По закінченні екскурсії по підприємству та музею, студенти відвідали центр Львова. Прогулялись затишними вулицями, ознайомились із архітектурними та скульптурними пам’ятками та інше.

 

Студенти-іноземці знайомляться з діяльністю підприємств Тернопільщини

 

2

Студенти-іноземці знайомляться з діяльністю підприємств Тернопільщини

 17 квітня студенти спеціальності «Менеджмент» груп ІБМ-12, ІБМ-13, ІБМ-32, ІБМ-42 під керівництвом д.е.н., професора Кирич Н.Б. та к.е.н., доцента Мосій О.Б. з навчальною екскурсією відвідали одне з провідних в Україні видавничих підприємств з випуску навчальної літератури  – видавництво «Підручники і посібники».

3

Маркетолог підприємства Гап’юк Марія ознайомила студентів з виробничими потужностями та специфікою технологічного процесу виготовлення підручників, зошитів, книг, посібників. Окрім того, вона розповіла студентам про історію створення підприємства, особливості управління.

1

Студенти самі спробували виконувати нескладні операції.

4

Велике зацікавлення у молодих людей викликала робота дизайнера. Бажаючі мали змогу спробувати себе у цій справі.

5

У виставковому залі підприємства студенти побачили готову продукцію, яка виготовляється підприємством. Окрім цього студенти мали можливість поспілкуватись з працівниками підприємства і дізнатись про сучасні проблеми та перспективи його розвитку.

Під час навчального візиту маркетолог підприємства відповіла на численні запитання студентів, які стосувалися організаційної культури, системи мотивації, охорони праці, умов роботи тощо.

Екскурсія була для студентів пізнавальною та захоплюючою. Вони побачили практичне застосування отриманих знань зі спеціальності.

Навчальний тренінг «Розробка та впровадження проектів розвитку»

24-25 квітня 2018 року на базі Тернопільського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» відбувся навчальний тренінг «Розробка та впровадження проектів розвитку».

Тренерами цього цікавого заходу були радник з розробки та впровадження проектів Програми «U-LEAD з Європою» В’ячеслав Топоров та радник з питань моніторингу проектів регіонального розвитку Наталія Лукашенко.

Програма “U-LEAD з Європою” фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

На тренінгу були розглянуті такі питання: Що таке проект розвитку громади? Як написати успішну проектну пропозицію? Які є типи проектів? Як застосовувати стратегічний підхід до визначення ідей для проектів місцевого розвитку? Хто і кому дає гроші на реалізацію проектів? А також про інші важливі аспекти, які потрібно враховувати під час їх написання.

Учасниками навчального семінару від ТНТУ ім. Івана Пулюя були завідувач кафедри менеджменту у виробничій сфері Наталія Кирич та старший викладач кафедри менеджменту інноваційної діяльності та підприємництва Роман Шерстюк.

У навчальному семінарі взяли участь близько 30 представників різних структурних підрозділів обласної адміністрації, міської ради, об’єднаних територіальних громад. Проведення навчання було цікавим та пов’язаним із практичним вирішенням проблемних ситуацій. Учасники тренінгу отримали загальне розуміння проектного циклу, а також опанували методику розробки проектів, побудову їхньої логіки та структури.